Justyna Szulc-Więcek projektant wzornictwa

JUSTYNA
SZULC-WIĘCEK

projektant wzornictwa

O MNIE

Nazywam się Justyna Szulc-Więcek i jestem projektantką od trzech desek. Od trzech desek i kilku innych rzeczy. Głównie z drewna, czasem wełny i bawełny tworzę preteksty do pięknego dziecięcego rozwoju.

Moja historia jest bardzo zwyczajna. Ukończyłam wymarzone studia Wzornictwa przemysłowego. Przez 7 lat pracowałam jako projektant, tylko że 4 lata temu wielka asteroida rozbiła mój świat i wyniszczyła pewne gatunki moich marzeń, tworząc przestrzeń dla nowych. Nastała era macierzyństwa. Przestałam myśleć tylko o projektach dla firm, o wchodzeniu w skomplikowany proces technologiczny i funkcjonalności oświetlenia awaryjnego. Od tej pory biegałam do pracowni i tworzyłam rzeczy dla siebie i mojego synka oraz dla innych dzieci i rodziców.  I tak już zostało –  wciąż tworzę zabawki i meble dla małych i dużych. Takie, które prowokują do kreatywności i wspierają rozwój dziecka.

Opowiem Ci o jednej z nich. Wszystko zaczęło się od trzech desek – weźmy je na warsztat. Niektórym dodałam ranty, dzięki którym zjeżdżające i turlające się rzeczy nie zboczą za wcześnie z torów. Innym dodałam pętelki, dzięki którym skomplikowane konstrukcje zjazdowe trzymają się razem. Zaokrągliłam łączenia, żeby błoto, które też może z nich spływać, łatwo było opłukać. Uzupełniłam o żłobienia pod spodem, by postawione ukośnie deski nie zsuwały się z podpory.

Zadbałam, żeby rosły dorosły mógł po odwróceniu desek zaprezentować dziecku spacer po zbudowanej z nich równoważni. I przetestowałam opcje spacerowania po deskach, gdy stoją na konstrukcji z drewnianych klocków albo przesuwają się po podłożonych pod nie piłeczkach. I tak, skończyło się na trzech deskach z kilkoma dodatkami nie wyższymi niż 7mm, a powstała taka różnica.

W ten sposób projektuję otwarte zabawki. Są one efektem moich pomysłów schowanych w prostej formie oraz dziecięcej kreatywności, dla której jestem trampoliną. Taką drogę podpowiada mi zmysł obserwatora, wyobraźnia oraz szacunek dla dziecięcego geniuszu i komfortu osoby dorosłej. 

Zobacz, w jaki sposób przy pomocy moich trzech desek możesz wspierać samodzielność swojego dziecka. Może wybierzesz SPOKOLIK? A może spodobają Ci się POMYSŁOCKI? Albo DROBNIUSZKA? Zobacz, jak twórczo i bezpiecznie przy ich użyciu Twoje dziecko może się rozwijać przy Tobie.
I jak dużo spokoju możesz Ty przy tym zyskać: PRODUKTY

Wykonam go specjalnie dla Ciebie.
PEWNIE

Surowce z których tworzone są produkty ulilu są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych.

EKOLOGICZNIE

W jasnym STUDIU przykładamy wagę do zrównoważonej produkcji z poszanowaniem pracy wszystkich osób w niej uczestniczących. 

NaturalNIE

Rzeczy z jasnego STUDIA pochodzą
z natury, przez obserwację, pomysł, ludzkie ręce – nabierają kształtu, a przez zabawę
i użytkowanie – wzbudzają szacunek
oraz podziw dla przyrody.

MĄDRE MEBLE oRAZ ZABAWKI

Poznaj mądre zabawki i meble dziecięce. Zajrzyj do sklepu i zobacz w jaki sposób przedmioty były używane, z jaką intencją projektowane i wykonywane, zobacz w czym mogą Tobie pomóc.

PRODUKTÓW i PROTOTYPÓW

dni pracy NAd PROJEKTAMI

DNI TESTÓW W ŚRODOWISKU DOMOWYM

kompetencji i serca projektanta i rodzica

ZAJRZYJ DO SKLEPU

Wyszukaj filtrując wiekiem dziecka, własną potrzebą, przeznaczeniem danej rzeczy.

POBAW SIĘ ZEMNĄ

TORU przyjmie do zabawy każdą inną zabawkę, jest otwarty na pomysły dziecka, rodzica, jest odporny, pozwala konstruować, zabezpieczać i puszczać wodze fantazji.

ZAWSZE BEZPIECZNIE

Zaufanie czyni cuda. Dziecko bardzo je docenia. 
W towarzystwie rzeczy które mi pomagają – często mówię Dziecku TAK.

ZAPYTAJ,
OPOWIEDZ,
DAJ ZNAĆ,
ŻE JESTEŚ Z NAMI

Poprzez formularz kontaktowy lub maila w zakładce KONTAKT.

.

Zgoda na przetwarzanie danych