MOBI

zabawki edukacyjne

.

mobi

Zestaw 10 tabliczek – MOBI czyli MOBILNE LICZYDŁO bawi młodsze dzieci podsuwając im skojarzenie zapisu cyfrowego z doświadczeniem ilości.

Przykładowo przy zabawie „zróbmy kompot z 5 olszynowych szyszek” angażuje całe ciało – motorykę dużą i małą dziecka. Wyrusza ono na poszukiwanie szyszek, dokonuje wyboru miejsca poszukiwań, trenuje parzenie selektywne, schyla się, precyzyjnie chwyta małe szyszki, układa je na liczydle, balansując tabliczką, ostrożnie się poruszając wraca do błotnej kuchni, by ugotować kompot. 

Starsze dzieci będą podejmować wyzwania, których samodzielne rozwiązanie przynosi pojęcie o matematycznych zasadach. Brak elementów, które się zazwyczaj gubią jest celowym zabiegiem: Po co rodzic ma się denerwować, że zabawka została zdekompletowana? Po co dziecko ma gubić? – niech zdobywa, przynosi, zbiera! Liczymy za pomocą liczmanów, które dziecko samodzielnie tworzy, wyszukuje na spacerach, dla pięknego rozwoju i spokoju rodzica.

liczydło na drobiazgi w terenie

MOBI, czyli mobilne liczydło, które jest z Dzieckiem w doświadczeniu, w zabawie i w tym właśnie momencie wzbudza skojarzenie liczby zebranych rzeczy z cyfrą na deseczce MOBI.

Przkładowa zabawa ze zdjęcia: robimy zupę z dziesięciu szyszek.

liczmanów zawsze świeża dostawa

W zestawie MOBI są tylko podpisane deseczki z odpowiednią ilością podebrań. Liczmanów, drobiazgów, które często się gubią, nigdy nam nie zabraknie, bo są z nami dzięki obfitości przyrody. Możemy jest tez sami lepić z ciastoliny, modeliny, wprowadzać zmienną koloru do zabawy. 

samokontrola - czy mam tyle ile trzeba?

Zestawy do ćwiczeń budowane według zaleceń Marii Montessori zakładały, że dziecko samo potrafi sprawdzić, czy dobrze wykonało zadanie. Pojedyncze deseczki MOBI z podpisem 1-10 i odpowiadającą im ilością miejsc na drobiazgi spełniają to montessoriańskie założenie doskonale.

Współtwórzmy jasne rzeczy

– by życie stawało się coraz spokojniejsze, przyjemniejsze i łatwiejsze.

Podziel się swoimi doświadczeniami, opisz swoje obserwacje.

Napisz na adres: you.are.welcome@jasnestudio.com

lub użyj formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT.