POMYSŁOCKI

drewniane klocki

.

POMYSŁOCKI

drewniane klocki

Najprostsze drewniane klocki to genialna zabawka, a dzięki uzupełniającemu zestawowi POMYSŁOCKÓW zyska on na powierzchni (piętra domów, parkingów…), długości (małe równie pochyłe, mosty…), miejscach do nasadzeń (drzew, lamp ulicznych…), łączeniach, które wnoszą nową wartość, nie naruszając jednej z ważniejszych własności – czułości na grawitację.

Na zdjęciach gościnnie występują:

– klasyczne zestawy klocków
– pojazdy
– samodzielnie zebrane patyczki
– zestaw gumek
– postać z ulubionej książki (ksero na tekturce) – DIY

UMOŻLIWIAją tworzenie pięter, mostów, podjazdów

Dzięki dużej tolerancji TORU zabawki zaproszone do zabawy mogą sprawdzić się w nowych warunkach.

ćwiczą paluszki, przewidywanie, myślenie konstrukcyjne

POMYSŁOCKI pomagają stworzyć scenografię do planowanych zabaw. Dzięki nietypowym podebraniom, otworom, możliwości dodania elastycznych połączeń oferują ogrom możliwości pozostając dalej zabawką czułą na grawitację. Dzięki temu dziecko ćwiczy uważność, ostrożność, precyzję układania, cierpliwość i radzenie sobie z niepowodzeniami.

łączą się z innymi przedmiotami na czas zabawy

POMYSŁOCKI zawierają elastyczne szlufki, w które w ramach dostosowanego rozmiaru wsunąć można wszystko co będzie sprzyjało wizji odmalowanej w wyobraźni.

Afirmacja natury

POMYSŁOCKI fantastycznie bawią się z ulubionymi skarbami ze spacerów – z patyczkami, liśćmi, trawami, piórkami… Dzięki temu przenosimy fascynację przyrodą, dumę z własnoręcznego pozyskania surowca do zabawy do domu.

Zestaw

POMYSŁOCKI to zestaw uzupełniający klasyczne drewniane klocki, jego elementy są tak przemyślane, że w przeróżnych konfiguracjach ujawniają kolejne zalety zachęcając do dalszej zabawy.

PŁASZCZYZNY z otworami

Miasta, domy, parkingi potrzebują pięter, piętra potrzebują otworów, by mieszkańcy mogli się przemieszczać, aleje i ulice potrzebują drzew, lamp ulicznych, znaków drogowych. Duże płaskie klocki z odpowiednio dobranymi otworami zapewnią wiele dodatkowych atrakcji, zachęcą do szukania w naturze, do samodzielnego tworzenia i dopasowywania.

luźne elementy z otworami

W ciekawy sposób prezentują zmienną nachylenia otworów, w stosunku do rozmieszczenia dziurek. Podobnie do płaszczyzn pozwalają uzupełniać scenografię zabawy o dodatkowe elementy zatknięte w klocki.

luźne elementy z nacięciami

Tu wsuwanie odgrywa ważną rolę. Zasuszony liść, kartka z rysunkiem, gotowa karta do zabawy, a nawet ulubiony bohater z książeczki, czy filmu (skserowany, wydrukowany, wycięty, naklejony na tekturkę = 5 min. pracy) mogą dołączyć do zabawy.

scenografia i Aktorzy

Luźne elementy mogą towarzyszyć innym zabawkom, jak kolejki, drogi dla samochodów, czy domki dla lalek.

DŁUGIE elementy

Dają kolejne możliwości: równie pochyłe, zjazdy, mosty, łączniki… Zastosowanie gumek pozwala na wciągnięcie w zabawę dodatkowych elementów, tworzy także faktury wpływające na zachowanie się innych zabawek.

sześciany z elastycznymi łączeniami

Przyjmą w określonym zakresie rozmiarowym co dziecięca wyobraźnia podyktuje.

AKCJA

Radosny mix z udziałem POMYSŁOCKÓW i dziecięcej fantazji.

MOSTY, WERTEPY i DIY

POMYSŁOCKI w akcji – ciąg dalszy.

Współtwórzmy jasne rzeczy

– by życie stawało się coraz spokojniejsze, przyjemniejsze i łatwiejsze.

Stworzyłam POMYSŁOCKI z myślą o elementach wspierających i uwalniających fantazję.

Podziel się swoimi doświadczeniami, opisz swoje obserwacje.

Napisz na adres: you.are.welcome@jasnestudio.com

lub użyj formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT.